• آدرس : بلوار مرزداران خیابان ناهید کارواش کاسپین تعمیرگاه علی توکیو

برخی از عیوب شایع مرسدس بنز S W221

فهرست مطالب

خودروی مرسدس بنز S کلاس با کد w221 که از سال 2006 تا 2013 تولید شده دارای دو مدل موتور در ایران است که موتور 3/5 لیتری شش سیلندر M272 و موتور هشت 5/5 لیتری m113.
این خودرو یکی از بهترین تولیدات مرسدس بنز بوده و در آن از تکنولوژی هایی استفاده می شود که در آینده بر روی سایر خودروهای رده لوکس استفاده می گردد. اما هر خودرو دارای عیوبی است که در هنگام خرابی بیشتر رخ می دهد و به آن عیوب شایع می گویند. در زیر به برخی از این عیوب اشاره خواهد شد.

مشکل فن بخاری مرسدس بنز S

با توجه با خطای طراحی در مورد استفاده از یک قطعه پلاستیکی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به محفظه دمنده، با دفرمه شدن این پلاستیک باعث می شود فن گیر کند و توان گردش نداشته باشد.

مشکل ساییدگی بالانس شفت موتور در نمونه شش سیلندر مرسدس S

همانطور که در ابتدا عرض شد موتور 3/5 لیتری شش سیلندر بنز S ، موتور m272 است و یکی از عیوب شایع این موتور ساییدگی بالانس شفت موتور است و باعث لرزش های خفیف و تولید صدا در این موتور می شود.

مشکل پمپ Airmatic تعلیق بنز S

این پمپ که در ایران به پمپ هوای جلوبندی و تعلیق مشهور است گاها دچار مشکل شده و ارتفاع خودروی بنز S کم شده و گاها کامل می خوابد در این حالت خودرو قابلیت حرکت نداشته و باید با تجهیزات خودروبر به تعمیرگاه منتقل شود.

مشکل گیربکس 7 سرعته مرسدس بنز S

خودروهای مرسدس بنز S با گیربکس 7 سرعته گاها در هنگام حرکت با تعویض سخت و همراه با ضربه دنده مواجه می شوند که این مشکل مربوط به این مدل از گیربکس ها می باشد. تعویض دنده ها در این گیربکس ها به صورت نامنظم انجام می شود.

مشکل ترمز پارک مرسدس بنز S

در این خودرو با خرابی سوییچ ترمز عملکرد ترمز پارک با مشکل مواجه شده و نیاز به تعویض سوییچ ترمز می باشد.

مشکل نفوذ صدای باد از سانروف مرسدس S

با خرابی لاستیک عایق کاری شیشه سقف، صدای باد و زوزه های آن به گوش سرنشینان می رسد که برای تعمیر نیاز است این لاستیک عوض شود.

وبلاگ دکتر موتور

سوالات و نظرات خود را ارسال کنید