• آدرس : بلوار مرزداران خیابان ناهید کارواش کاسپین تعمیرگاه علی توکیو

LEXUS SERVICES

تعمیرگاه تخصصی لکسوس غرب تهران در مرکز تخصصی دکتر موتور

تعمیر موتوز لکسوس LX

آیا در مورد طرح بهاره دکتر موتور اطلاعی دارید؟ چکاپ کامل و متفاوت خودرو در تعمیرگاه لکسوس دکتر موتور، سفر مطمئن فقط با خودرویی مطمئن انجام خواهد گرفت.

روغن در خودرو دقیقا نقش خون در بدن ما را دارد. با این تفاوت که بدن ما دارای اندام های شگفت انگیزی مثل کبد و کلیه است و تمامی عناصر و ترکیبات آلی که برای بدن مضر هستند توسط این اندام ها تجزیه شده و یا دفع می شوند. خودرو دارای فیلتر در سیستم روغنکاری موتور و گیربکس است ولی این فیلتر ها در صورت اصلی بودن هم تنها 40 درصد کارایی دارند چه برسد به فیلتر های کنونی بازار ایران که جز واژه مزخرف چیز دیگری راجع به آنها نمیتوان گفت.
بهترین کار برای مراقبت از این بخش تعویض زود به هنگام روغن است زیرا هیچ روغن اصلی در این مملکت یافت نمی شود. مطمئن باشید هیچ روغن اصلی مناسب خودروهای وارداتی در ایران وجود ندارد و همه تبلیغ و شعار هستند زیرا در کارگاه دکتر موتور تمامی این روغن ها تست می شوند و جواب همه آنها منفی بوده است.لذا قبل از سفر حتما یک روغن نو بی کیفیت را جایگزین روغن بی کیفیت کهنه قبلی نمایید تا بلکه یک گام جلو باشیم.

سیستم تعلق خودرو عبارت است از سیستم تعلیق در جلو مشهور به جلوبندی و سیستم تعلیق در عقب خودرو مشهور به عقب بندی، اهمیت سیستم تعلیق به اندازه ای است که یک جمله برای آن کافیست : خودرو بر روی سیستم تعلیق حرکت میکند و حکم پا ها در بدن ما را دارد. اما چرا باید قبل از سفر سیستم تعلیق خودروی خود را چک کنیم؟ سیستم تعلیق متشکل از قطعاتی است که همه آنها مصرفی هستندیعنی طول عمر مشخص دارند. به دلیل JOINT بودن (اتصالات سخت) این قطعات با یکدیگر ، عموما تشخیص خرابی یکی از این قطعات به تنهایی توسط راننده سخت است. اما تعادل ، امنیت ، و حفظ جان سرنشینان بر عهده سیستم تعلیق است پس چه در مرکز دکتر موتور چه در تعمیرگاه های تخصصی دیگر ، قبل از سفر حتما سلامت کامل سیستم تعلیق را تشخیص دهید.

پلوس ها وظیفه انتقال قدرت به چرخ ها را دارند و ضعف در سیستم پلوس ها چه در چرخ های جلو و چه در چرخ های عقب سبب می شود شما در مسافرت دچار مشکلات خاصی شوید. بررسی سلامت پلوس ها کاری است که مرکز تخصصی دکتر موتور برای شما انجام خواهد داد. جعبه فرمان و متعلقات آن نیز بخش حساس دیگری است که در سیستم بین جهانی توجه خاصی به آن می شود و ضرورت آن به شکلی است که تصور کنید در جاده چالوس در هنگام حرکت خودروی شما فرمان نداشته باشد.

یکی از اتفاقات تلخ در سفر ، سوختن پمپ بنزین و گیر کردن در جاده و پیدا کردن خودروبر و جرثقیل به دلیل روشن نشدن خودرو است. دلیل این موضوع سوختن پمپ بنزین است و برای خودروهای وارداتی به دلیل نداشتن تخصص کافی و قطعات یدکی اتفاقی تلخ خواهد بود. عملکرد پمپ بنزین قابل پیش بینی خواهد بود و کافیست خودروی خود را به دستگاه های  خاص تعمیرگاهی دکتر موتور متصل کنید تا بتوانیم میزان فشار استاندارد پمپ بنزین خودروی شما را آنالیز کنیم.

قطعاتی که در خودرو دارای روغن بوده عموما شامل موتور ، گیربکس ، ترانسفر کیس و دیفرانسل(در خودروهای دو دیفرانسیل) و پمپ هیدرولیک و سیستم ترمز خودرو می باشد.اهمیت نشتی روغن از هر کدام از این بخش ها بسیار بالاست و معمولا شناسایی این نشتی ها برای شما دشوار خواهد بود لذا شما میتوانید با مراجعه به مرکز دکتر موتور این کار را انجام دهید.

سطح آب رادیاتور خودرو اگر کم باشد به احتمال زیاد یک مشکلی در خودرو وجود دارد که باید برطرف شود وگرنه خسارت اساسی به خودرو در سفر وارد خواهد شد. کیفیت ضد یخ نیز رکنی اساسی در سیستم خنک کن موتور خواهد بود که باید بررسی شود. کم بودن روغن هیدرولیک نیز باعث خرابی پمپ هیدرولیک خواهد شد. سطح روغن موتور و گیربکس نیز باید بررسی شود. کم بودن روغن ترمز به دلیل نازک شدن لنت ها است که باید بررسی شود و شما نباید خودسرانه روغن ترمز اضافه کنید.

 • تعویض روغن موتور با روغن های آزمایش شده
 • بازدید روغن گیربکس از نظر کمی و کیفی
 • بررسی و بازدید سطح و کیفیت روغن هیدرولیک
 • بررسی و بازدید سطح و کیفیت روغن ترمز
 • بررسی و بازدید مایع رادیاتور و شیشه شور
 • بازدید لنت ها و بررسی عملکرد ترمز خودرو
 • بررسی وضعیت جلوبندی خودرو
 • بررسی وضعیت پلوس ها
 • بررسی کامل خودرو از نظر روغن ریزی
 • بازدید لاستیک ها و تنظیم باد لاستیک
 • بررسی سلامت مدار فن خنک کن خودرو
 • بررسی روغن دیفرانسیل از نظر کمی و کیفی

خدمات تعمیرگاه تخصصی لکسوس دکتر موتور

 • بازدید تخصصی خودرو به صورت فصلی
 • عیب یابی و تعمیر اساسی موتور لکسوس
 • تنظیم موتور و تعمیر برق موتور لکسوس
 • تعمیر و عیب یابی گیربکس اتوماتیک لکسوس
 • تعمیرات تخصصی جلوبندی و تعلیق لکسوس
 • سرویس های دوره ای با لوازم مرغوب
 • کامیون خودروبر اختصاصی رایگان
قبل
بعد

خدمات خودرو به خودروی لکسوس در تعمیرگاه تخصصی لکسوس دکتر موتور

تعمیرگاه لکسوس IS

تعمیر موتوز لکسوس LX

درباره تعمیرگاه تخصصی لکسوس دکتر موتور

دکتر موتور یک تیم تخصصی برای عیب یابی و تعمیر موتور خودروهای وارداتی و من جمله خودروهای لکسوس است. به غیر از موتور خودرو ، گیربکس اتوماتیک ، جلوبندی و سرویس های دوره ای نیز در این مرکز تحت پوشش کامل خدماتی ما قرار دارند. فعالیت تخصصی تعمیرات موتور خودرو در دکتر موتور از سال 1380 آغاز گشته و در این مدت تلاش شده تکنسین هایی که تجربه و علم تعمیر موتور خودرو را دارند به عنوان تعمیرکار خودرو جذب نماید.در این مرکز تمامی خدمات تعمیری و عیب یابی طبق اصول و استاندارد های خودروسازان بوده و خارج از چهارچوب روال تعمیراتی فعالیت نخواهیم داشت. شما با آرامش می توانید تمام فعالیت های سرویسی و تعمیری موتور خودروی لکسوس خود را به دکتر موتور بسپارید و بدون هیچ مشکلی با خودروی لکسوس خود به مسافرت و تردد بپردازید. استقبال بی نظیر شما عزیزان از خدمات دکتر موتور باعث افتخار ما بوده و تمام تلاش خود را در جهت کسب رضایت کامل شما خواهیم داشت لذا به دلیل حجم خودروهای مراجعه کننده به دکتر موتور، حتما قبل از مراجعه درخواست نوبت داشته باشید تا وقت شما در تعمیرگاه هدر نرود جهت اخذ نوبت هم می توانید با یک تلفن راحت این کار را انجام دهید هم می توانید آنلاین از طریق سایت اقدام فرمایید.

تعمیر موتور لکسوس

سر فصل خدمات تعمیر موتور لکسوس در دکتر موتور

 • تعمیر اساسی انواع موتور خودروهای لکسوس
 • عیب یابی تمامی بخش های موتور لکسوس
 • تجهیزات تخصصی تعمیری برای موتور های لکسوس
 • تعمیر بخش های الکترونیکی موتور خودروهای لکسوس
 • اورهال و نوسازی موتور و رفع جرم روغن موتور لکسوس
 • رفع تمامی عوامل بد کاردن و ریپ زدن موتور لکسوس
 • رفع تمامی صداهای اضافی موتور لکسوس
 • سرویس روغن موتور لکسوس با لوازم اصلی
 • سرویس کامل تنظیم موتور لکسوس

اگر موتور خودروی لکسوس شما دچار مشکل شده در این بخش همراه ما باشید. باید توجه داشته باشید هر گونه عیب در موتور خودرو ناشی از دو بخش می تواند باشد که عبارت اند از :

 1. بخش مکانیک موتور یا بلوکه موتور
 2. بخش کنترلر موتور یا الکترونیک موتور

شما با مراجعه به یک تعمیرگاه مطمئن و تخصصی می توانید اولین بخش که منشا عیب است را شناسایی کنید. تعمیر بخش اول یعنی بخش مکانیک موتور اصولا به تعمیر اساسی موتور معروف است و روال تعمیر بخش دوم یا الکترونیک موتور مربوط به تنظیم موتور است که در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.

اصولا تعمیر اساسی موتور لکسوس ، به مجموعه اقدامات تعمیراتی گفته می شود که طی آن ، موتور لکسوس از محفظه موتور یا کاپوت خودرو خارج شده و اقدامات مهمی در تعمیر موتور بر روی استند یا نگهدارنده موتور انجام می گیرد. در زمانی که موتور لکسوس در انواع مختلف ، احتیاج به تعمیرات اساسی دارد، ابتدا باید مجموعه ای از آزمایش های مختلف بر روی موتور انجام شود که دلیل خرابی مشخص شود. اگر دلیل خرابی موتور مشخص نشود، چه بسا موتور باز شود و هزینه هایی انجام گردد و بعد از مونتاژ موتور و روشن شدن خودرو ، عیب همچنان وجود داشته باشد. تعمیرات اساسی موتور خودروهای لکسوس به دلایل مختلفی ممکن است لازم باشد که در نوشته بعدی راجع به این موضوع صحبت می کنیم پس به صفحه بعدی برویم.

یاتاقان زدن و شاتون زدن موتور ، روغن ریزی از قسمت سینی موتور و یا زیر سرسیلندر . گشاد شدن دهانه سیلندر ها و درگیری پیستون ها این اتفاق به صورت شایع در موتور لکسوس ES چهار سیلندر و گاها در موتور 2GR-FE یعنی موتور لکسوس RX و ES مشاهده شده است. روغن سوزی ، کمپرس موتور و انتقال آن به محفظه آب (عزیزان در جریان باشید معیوب شدن واشر سر سیلندر در خودروهای لکسوس با خروج بخار آب شدید در اگزوز همراه نیست و عموما کمپرس وارد محفظه آب رادیاتور شده و رادیاتور را باز و یا شیلنگ های آب را پاره می کند. خرابی VVT ها ، عموما دلیل کد خطاهای system or camshaft too advanced و یا timing corelation در خودروهای لکسوس به دلیل خرابی vvt ها است.

بیشتر افراد که موتور خودروی لکسوس آنها نیاز به تعمیرات اساسی دارد ، اولین نکته ای که در ذهن آنها نگران کننده می شود بحث هزینه تعمیر اساسی موتور است. قبل از هر چیز باید بدانید که تعمیرات اساسی موتور لکسوس در بازار کنونی ایران حدودا بین 20 ملیون تا 70 ملیون در خودروهای مختلف لکسوس متفاوت است و نکته بسیار مهم میزان خسارتی است که موتور خودرو دیده و قطعات یدکی که معیوب گشته است. چنانچه موتور به میلنگ احتیاج داشته باشد هزینه ای 8 الی 20 ملیونی در پی خواهد داشت، هزینه شاتون ها و رینگ ها و پیستون ها نیز به همین شکل ، لوازم و متعلقات سرسیلندر و…، همانگونه که خواندید هزینه تعمیر اساسی موتور لکسوس مربوط هزینه تهیه قطعات است و همین موضوع سبب می شود شما برای انتخاب روش تعمیری مناسب به تعمیرات مهندسی شده نیاز داشته باشید.

تعمیرات مهندسی شده موتور لکسوس یعنی انجام تعمیرات اساسی موتور لکسوس با هدف ها و روش های خاص. اگر تعمیر موتور لکسوس خارج از در نظر گرفتن هزینه های جاری شما باشد نتیجه کار بسیار سنگین و هزینه بر خواهد بود یعنی همان کاری که نمایندگی ها انجام می دهند. اگر تعمیر موتور صرفا بر اساس کم شدن هزینه شما باشد می شود سنبل کاری و فعالیتی است که موتور استاندارد جمع نخواهد شد و شما دوباره باید به تعمیرگاه بروید. روش سومی است که ترکیبی از روش اول و دوم است و نیاز به تجربه خاص تعمیرات در موتور های لکسوس دارد. در این روش که به مهندسی کردن تعمیر موتور لکسوس معروف است، تمامی احتمالات در نظر گرفته شده، لوازمی که طبق تجربه نیاز به تعویض دارند را عوض و از بقیه دوباره استفاده می شود. نتیجه این روش یک موتور استاندارد با هزینه مناسب خواهد بود.

نکات ضروری در تعمیر موتور لکسوس

1

در صورت امکان ، میلنگ موتور را تراش ندهید. تراشکاری و پولیش کاری میلنگ امری خطر آفرین بوده و اگر هزینه تعویض میلنگ برای شما سنگین است، به تعمیرگاهی مراجعه کنید که از تراشکاران زبده ای بهره می برد.

0

آب بندی یاتاقان به اقداماتی گفته می شود که طی آن فاصله یا خلاصی بین یاتاقان و میلنگ و شاتون ها ، دقیقا به حد استاندارد موتور مربوطه برسد، این دقت در در حد چند میکرون می باشد که بسیار مهم است.

0

در صورت پاره شدن بدنه سیلندر به دلیل شاتون زدن ، اقدامات بسیار حساس و ریزه کاری هایی باید انجام گیرد تا بتوان سیلندر را احیا کرد و دوباره استفاده نمود.

0

اگر bore سیلندر یا قطر داخلی سیلندر ها گشاد شده باید از روش های بوش گذاری بسیار حساسی بهره برد.

0

نحوه مونتاژ و جمع کردن موتور بسیار حساس بوده به نوعی که روغن ریزی و عیوب آینده موتور به این مونتاژ وابسته است.

0

در صورتی که کف سیلندر تاب بردارد و نیاز به تراشکاری داشته باشد باید تراشکار طوری این عملیات را کنترل کند که سینی موتور در محل خود قرار گیرد.

0

تراشکاری سرسیلندر در موتور های لکسوس با ابعاد 25 و 50 کاملا غیر اصولی بوده و این موتور ها به دلیل تغییر ابعاد اتاق انفجار ، با لرزش و بد کارکردن مواجه خواهند شد.

0

استاندارد های تعمیر موتور را فدای هزینه های بسیار پایین و یا زمان تعمیرات نکنید. تعمیر موتور لکسوس یک روال تعمیری و زمانی دارد که باید طی شود.

سخن پایانی تعمیر اساسی موتور لکسوس

بحث هزینه تعمیر اساسی موتور لکسوس در انواع مختلف ، به دلیل قیمت بالای قطعات در بازار کنونی ایران ، مهمترین رکن در انتخاب روش های مختلف تعمیر موتور لکسوس است. نکته دوم فرسوده شدن این خودروها طی چندین سال و عدم ورود خودروهای نو ، عدم سرویس های صحیح خودرو ، باعث شده اکثر قطعات موتور کاملا فرسوده و غیر قابل استفاده مجدد باشند.

برای تسهیل کردن این تیپ از تعمیرات موتور که در ایران بسیار مورد نیاز است و در خارج از کشور بیشتر برای اورهال خودروهای قدیمی که لوازم یدکی آنها یافت نمی شود ، نیاز به تجهیزات دقیق و سنگین صنعتی است. ابزار های دقیق اندازه گیری و تراشکاری ، ابزار های دقیق آب بندی یاتاقان و بوش گذاری و …

در کنار این موارد تشخیص برخی از عیوب خیلی ریز ولی مسئله ساز رایج در موتور های لکسوس نیازمند تجربه ای خاص است. 

دکتر موتور برای رسیدن به این مهم اقدام به راه اندازی کارگاه تخصصی برای تعمیرات اساسی موتور با تجهیزاتی که عنوان شد نموده است و در این عرصه با تعمیرکارانی از تمام نقاط ایران همکاری دارد . امید ما این است که اولا موتور خودروی هیچ یک از هموطنان ما دچار عیب اساسی نشود و اگر شد بتوان با صرفه جویی در هزینه ها بتوان موتور استانداردی را باز سازی نمود و البته ما در این راه تنها نبوده عزیزان تعمیرکار دیگری نیز هستند که هدفشان همین موضوع است. این مقاله جنبه تبلیغاتی نداشته و بیشتر هدف این است که شما سطح آگاهی خود را افزایش دهید ولی اگر تمایل دارید در این باره بیشتر راجع به ما بدانید می توانید از طریق شبکه های اجتماعی همراه ما باشید.

تنظیم موتور لکسوس

تنظیم موتور لکسوس به مجموعه اقداماتی گفته می شود که طی آن مجموعه کنترلر موتور لکسوس هدف عیب یابی و تعمیرات قرار می گیرد. مهمترین بخش های کنترلر موتور در خودروهای امروزی عبارت اند از :

 • سیستم سوخت رسانی
 • سیستم جرقه
 • سیستم emission یا کنترل آلایندگی
 • سنسور ها
 • ای سی یو

در هر کدام از این بخش ها چنانچه ایرادی وجود داشته باشد موتور خودرو بد کار می کند و از حالت استاندارد خارج می گردد.برخی از قسمت های کنترار موتور مثل ، دریچه گاز ، مپ سنسور تحت برخورد با بخارات روغن و جرم هوا می باشند و سوزن های انژکتور نیز تحت نفوذ ذرات ریز موجود در بنزین هستند که این قسمت ها باید هر 30/000 کیلومتر مورد شستشو و سرویس قرار گیرند.

تنظیم موتور هیوندای

دیاگ تخصصی لکسوس ، شبکه های CAN و LIN

در خودروهای وارداتی امروزی و من جمله لکسوس ، مجموعه ای از سنسور ها عملیات اندازه گیری واحد های مختلف را در هر لحظه مورد سنجش قرار می دهند , و نتیجه را به صورت تولید پالس مغناطیسی و یا الکترونیکی به یک شبکه ارسال می کنند. لزوم ایجاد شبکه در خودرو چیست ؟ به دلیل هوشمند شدن خودروها ، یونیت ها یا میکرو کامپیوتر های مختلفی در خودرو تعبیه شده، به طور مثال ، موتور خودرو به عنوان قلب تپنده خودرو وظیفه تولید قدرت را بر عهده دارد و برای آن ، کامپیوتر کنترلی تعبیه شده که به ECU و ECM معروف است، این در حالی است که کروز کنترل ، ترمز ABS و سیستم VSC و PCS نیز برای کار نیاز دارند به موتور خودرو دسترسی داشته باشند، از اطلاعات سنسور های موتور با خبر باشند ، به عملگر های موتور دستور بدهند تا بتوانند نقش خود را ایفا کنند. اگر بخواهیم برای کل این امکانات سیم کشی جداگانه بکشیم به تعداد بسیار زیادی سیم نیاز است. هر سنسور باید ده الی پانزده رشته سیم داشته باشد. در حالی که عملا این امکان فراهم نیست و غیر ممکن خواهد بود. لذا مهندسین الکترونیک خودرو اقدام به ایجاد شبکه های مختلف در خودرو نموده اند. این شبکه ها تحت امر میکرو کامپیوتر های کنترلی هستند. در زمان بروز ایراد در هر بخش ، یونیت کنترلی آن بخش اقدام به عیب یابی خودکار کرده و نتیجه را به صورت کد خطا ارسال می کند که با دیاگ مشخص می شود.

عملیات عیب یابی در شبکه خودرو لکسوس

چیزی که در عمل درباره عیب یابی کنترلر موتور خودرو و سایر بخش های خودروهای وارداتی و منجمله لکسوس انجام می شود، عیب یابی شبکه های مختلف این خودرو ها است. اینکه صرفا دستگاه دیاگی را به خودرو وصل کنیم و کد خطایی که خودرو به ما اعلام میکند را بخوانیم و نتیجه گیری کنیم ، تنها ده درصد موارد را می توان تشخیص و تعمیر نمود. در اصل ، با وجود اینکه کامپیوتر های کنترلی خودرو ، عملیات عیب یابی را انجام می دهند ، اما این عیب یابی خیلی دقیق نیست و نقطه نهایی را نشان می دهد در صورتی که دلیل وجود عیب در قسمت خاص، در شبکه خودرو پنهان شده و باید آن را جستجو کرد. لذا برای اینکار ، اولا باید تجهیزات تخصصی فراهم شود و ثانیا فرد تمنسین باید بر این کار واقف باشد. پس حتی برای دیاگ زدن خودرو نیز باید به مرکزی تخصصی مراجعه نمود که دارای استاندارد های عنوان شده باشد. در واقع پیدا کردن دقیق عیب باعث می شود که وقت شما اتلاف نشود، قطعه سالم اشتباهی تعویض نشود و در نهایت خاطره بدی از تعمیرگاه برای شما ایجاد نگردد.

تنظیم موتور هیوندای

تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس در تعمیرگاه تخصصی لکسوس دکتر موتور

گیربکس های لکسوس همه توسط کمپانی آیسین ژاپن ساخته می شود. این گیربکس ها از بهترین و با کیفیت ترین گیربکس های تولید شده در جهان هستند و تعمیرات آنها نیاز به تعمیر کار مسلط به گیربکس های آیسین دارد.امروزه به دلیل قیمت بالای قطعات یدکی گیربکس ، در زمانی که گیربکس اتوماتیک نیاز به تعمیر اساسی دارد، هزینه آن به صورت نجومی بالا می رود. در عوض قوانین اشتباهی که در این زمینه وجود دارد ، هستند افرادی که گیربکس های کامل و استوک را با قیمت مناسب وارد کشور می کنند. بسیاری از این گیربکس ها هم از حق نگذریم جواب داده و حتی روی آنها گارانتی هم به مدت یکی دو سال ارائه می شود. اگر بخواهیم گیربکسی که ساعت و اویل پمپ آن و برخی اقلام دیگر را تعمیر کنیم هزینه در خودروهای تویوتا از 20 الی 30 ملیون هم فراتر می رود در صورتی که گیربکس های استوک قیمت 10 الی 15 ملیونی دارند. اما تفاوت تعویض و تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس در این است که تعمیر گیربکس اتوماتیک مطمئن تر بوده و به نوعی گیربکس اتوماتیک لکسوس  شما نو می شود. روند تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس نسبت به تعویض آن طولانی تر است و زمان بیشتری می برد و تست های خاص خود را نیز نیاز دارد. در ادامه با روند تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس بیشتر آشنا می شوید.

تعمیر گیربگس هیوندای در تعمیرگاه هیوندای
تعمیر گیربکس اتوماتیک

نقش تجهیزات و تجربه در تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس

گیربکس های امروزی بسیار هوشمند ، پیشرفته و تخصصی شده اند. عیب یابی گیربکس اتوماتیک لکسوس در تمامی مدل ها ، نیاز به تجهیزاتی تخصصی دارد که این تجهیزات روند شناسایی عیب و تعمیر آن را تسهیل می کنند و در کنار این تجهیزات ، تجربه نیز بسیار مهم و مفید خواهد بود. خاطره ای از یکی از عزیزان با تجربه در ذهن داریم که فوق العاده لذت بخش بود در تعمیر تجربی گیربکس. امروزه نقش تجهیزات را نمی توان از تعمیرات استاندارد حذف نمود. به طور مثال دستگاه سیمولاتور گیربکس که به گیربکس متصل شده و دقیقا شرایط خودرو را اجرا میکند یا دستگاه های تست هیدرولیکی که فشار روغن گیربکس در قسمت های مختلف را اندازه گیری می کنند. ساده ترین این تجهیزات ابزار مخصوص گیربکس است، اگر این ابزار ها در دسترس نباشد تعمیر کار مجبور است به صورت های عجیبی گیربکس را جمع کند که کار تمیز نخواهد بود. یا جهت اندازه گیری دقیق خلاصی های صفحات گیربکس نیاز به ساعت های اندیکاتور خاص است. جهت تست بخش های الکترونیکی گیربکس نیز نیاز به تجهیزات خاص دیگری است که نبود آنها روال شناسایی عیب و تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس را خیلی سخت می کند.

مهمترین خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک لکسوس در دکتر موتور

 • تعمیر کامل و اورهال اساسی گیربکس اتوماتیک لکسوسدر مدل های مختلف
 • تست کامل گیربکس و واکنش های گیربکس اتوماتیک لکسوس با سیمولاتور
 • تست هیدرولیکی و آنالیز کامل فشار های استاندارد هیدرولیکی در کانال های مختلف
 • دیاگ تخصصی گیربکس اتوماتیک لکسوس و آنالیز پارامتر های مختلف گیربکس
 • بررسی عملکرد ساعت به صورت تجربی و تخصصی
 • تست و تعمیر توربین گیربکس اتوماتیک لکسوس
 • بررسی سلامت کامپیوتر گیربکس و ریست و دانلود و پروگرام یونیت گیربکس.
تعمیر گیربگس هیوندای در تعمیرگاه هیوندای

تعمیر جلوبندی لکسوس

تعمیر جلوبندی لکسوس در تعمیرگاه تخصصی دکتر موتور ، رفع تمامی عیوب ممکن در سیستم جلوبندی خودروهای لکسوس ، رفع گیجی فرمان ، رفع ناپایداری های غیر استاندارد خودروهای لکسوس و فرمانپذیری خودرو ، رفع کشیدگی فرمان به یک جهت خاص ، رفع عوامل لاستیک سایی و تنظیم زوایای چرخ، عیب یابی تخصصی سیستم های تنظیم ارتفاع ، پرس کاری بوش های مندل و طبق های لکسوس و تمامی خدماتی که مربوط به عیب یابی و تعمیر سیستم تعلیق خودروهای لکسوس می باشد در دکتر موتور ارائه می گردد.تعمیر جلوبندی باید به روش باز و بست کامل صورت گیرد یعنی در زمان انجام عیب یابی و تعمیرات، قطعات جلوبندی و یا عقب بندی (سیستم تعلیق خودرو در عقب به عقب بندی مشهور است) از هم جدا شوند و باز شوند تا بتوان به صورت صحیح  سیبک ها و بوش های خراب و یا کمک معیوب شناسایی گردد.

جلوبندی سازی هیوندای در تعمیرگاه هیوندای

بهترین تعمیرگاه لکسوس در تهران

جستجو در مورد بهترین تعمیرگاه لکسوس در تهران در عمل امری غلط خواهد بود. همانطور که بهترین دکتر در تهران و یا بهترین رستوران در تهران در عمل مفهوم ندارند بهترین تعمیرگاه لکسوس در تهران نیز مفهوم ندارد. باید به میزان رضایت مشتریان و کیفیت خدمات تعمیرگاه نظر داشت تا بتوان تعمیرگاهی مناسب برای خودروی لکسوس انتخاب کرد.

تعمیرگاه تخصصی لکسوس rx

تعمیرگاه لکسوس در غرب تهران

با توجه به موقعیت تعمیرگاه لکسوس دکتر موتور در تهران ، عزیزانی که ساکن غرب تهران هستند به سادگی می توانند با این مرکز در تعامل باشند یعنی اگر در جستجوی تعمیرگاه لکسوس در غرب تهران یا تعمیرگاه لکسوس در منطقه 2 تهران و یا تعمیرگاه لکسوس در منطقه 5 تهران هستید به سادگی می توانید به تعمیرگاه لکسوس دکتر موتور مراجعه نمایید. عزیزان ساکن در سایر مناطق تهران نیز می توانند با درخواست خودروبر تخصصی ، بدون پرداخت هزینه خودروی لکسوس خود را به تعمیرگاه منتقل کنند.

سوالات و نظرات خود را ارسال کنید